Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başlıyor!

SYFF

18-19-20 Kasım‘da on dokuz il ve ilçede eş zamanlı gerçekleşecek “Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali“, Türkiye’den ve dünyadan yirmi beş belgeseli izleyici ile buluşturacak.
Festivalin gösterim ve etkinlikleri İstanbul Avrupa yakasında Fransız Kültür Merkezi ve Salt Galata’da, Anadolu yakasında ise Kartal’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde olacak.

Paylaşımcı, açık, adil, anlayışlı, çeşitliliği kucaklayan, gezegene ve üzerindeki yaşama değer veren bir toplum hayaliyle doğan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF), yıllar içerisinde birçok şehre yayılarak, katılımcılarına yaşamlarında değişim yaratmaları için ilham ve güç veren bir buluşma haline geldi. Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi tarafından Surdurulebiliryasam.tv ve Kelebek Etkisi Derneği işbirliği ile hayata geçen festival, bu sene 18-20 Kasım tarihleri arasında, on dokuz il ve ilçede gerçekleşecek. Dokuzuncu yılında da yaratıcı çözümler içeren, birbirinden etkileyici hikayeleri konu alan belgesellerden oluşan SYFF 2016 seçkisi, ücretsiz olarak izleyiciyle buluşacak.

Festival, İstanbul’da da üç ayrı salonda gerçekleşecek:
18 Kasım Cuma Günü Fransız Kültür Merkezi’nde (Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek gösterimler için önceden online kayıt yaptırmak gerekiyor).
18-19-20 Kasım tarihlerinde Salt Galata’da,
18-19-20 Kasım tarihlerinde Kartal’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde,

*19 Kasım Cumartesi Salt Galata’da gösterilecek olan “Hedef Sıfır /Racing To Zero” filminin gösteriminin ardından yönetmeni Christopher Beaver ile internet üzerinden bağlantı kurularak sohbet gerçekleştirilecek.

sürdürülebilir

Yönetmen Luvi Arbel Salt Galata’da!

Festivalin 19 Kasım Cumartesi günü etkinlikleri kapsamında “Wings of Change (Değişimin Kanatları)” filminin yönetmeni Luvi Arbel, film gösteriminin ardından izleyicilerle bir araya gelerek sohbet gerçekleştirecek. Elli üç dakikalık film, sert mizaçlı bir cazibeye ve tüccarlara özgü ikna yeteneğine sahip, hafif dindar ve otoriter bir adam olan kuşçu lakaplı Prof. Yossi Leshem üzerine bir belgesel. Leshem, tarlalarda haşereye karşı kullanılan peçeli baykuşların yardımıyla tarafların birlikte yaşayabilmesi için amansız bir mücadele veriyor.

Kolektif Festival Ruhu

SYFF bu yıl da Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin “Siz de Yapabilirsiniz!” çağrısına kulak veren yerel STK’lar ve aktivist gruplardan oluşan ekiplerle işbirliği ile Türkiye’nin farklı köşelerindeki on dokuz il ve ilçede eş zamanlı olarak gerçekleşiyor. Bunlar, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bayındır (İzmir), Bodrum (Muğla), Bursa, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Fethiye (Muğla), Güzelbahçe (İzmir), İstanbul, İzmir, Kartal (İstanbul), Kayseri, Konya, Manisa, Mersin.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.surdurulebiliryasamfilmfestivali.org/